28.2.2023 cestovali naši SPECIAL reprezentanti v bežeckom lyžovaní na preteky do Estónska, kde si zmerali sily s ďalšími 8 krajinami. Special Olympics Estonia sa super postarala o našich športovcov aj trénerov. Pripravili im krásne preteky a bohatý program. Na preteky ich dokonca prišiel povzbudiť aj prezident Estónska. Na Európske preteky v bežeckom lyžovaní boli pozvaní športovci, ktorí mali cestovať na zrušené Zimné Svetové hry Kazaň 2021.
V piatich disciplínach, ktoré sme štartovali sme získali 4 medaily😊. Lenka Láslofiová sa postarala o zisk striebra na 100m klasicky, Veronika Mačková si zabehla tiež pre striebro v disciplíne 2,5km voľným štýlom, Mária Polhošová bola 5ta na 1 km voľným štýlom a na 5km trati získal Jakub Kriššák bronz. Spoločnými silami si celý tím v zložení Láslofiová, Mačková, Polhošová, Kriššák vybojovali striebornú medailu v štafete na 4×1 km. Veľká vďaka patrí trénerom Stanislavovi Kriššákovi a Vladimírovi Blaškovi, ktorí sa o tím starali.
    3.3.2023 sa vrátila naša výprava na Slovensko plná nových zážitkov a radosti z pretekov. Pozrite si fotky z podujatia a výsledkovú listinu.
#smespecial » VÝSLEDKOVÁ LISTINA – 1.03 results individual divisioning (xlsx) » VÝSLEDKOVÁ LISTINA – Special Olympics relay results (pdf)