Vďaka nadácii JOJ sa naši majstri Slovenska Špeciálnych olympiád vo florbale, žiaci zo Špeciálnej základnej školy internátnej Bytča, pod vedením Mgr. Ivany Jánošíkovej, zúčastnili dvojdňového turnaja Floorball SK liga v Tatralandii. Najskôr absolvovali exhibičný zápas proti chlapcom základných škôl. Potom hrali proti dievčenským tímom. Bola to dobrá predpríprava na zápasy.
    Druhý deň turnaja bol náročnejší. Športovci Špeciálnych olympiád Slovensko odohrali dva zápasy, kde ukázali, že ich vôbec netreba podceňovať. Prebojovali sa až do semifinále a hrali o 3. a 4. miesto proti hráčkam zo základnej školy v Modre. Zápas sa síce skončil prehrou našich 6:3, ale naši športovci to nevzdali a bojovali do posledného odpískania. Tento inkluzívny turnaj bol pre našich športovcov s intelektuálnym znevýhodnením veľkou výzvou a úspechom. Odišli motivovanejší a obohatení o príjemné zážitky z florbalu.
Gratulujeme celému tímu Špeciálnej základnej školy Bytča za reprezentáciu Špeciálnych olympiád Slovensko a za krásne 4. miesto v súťaži floorball SK LIGA proti víťazom krajských kôl 2. stupňa základných škôl.
Vďaka tomuto turnaju si žiaci Špeciálnej základnej školy Bytča mohli užiť aj Aquapark v Tatralandii a stretnúť sa s hercami zo seriálu Hranica. Pre niektorých to bol úplne nový zážitok ?.