Rakúsko, Graz 18-20. august 2021 Máme majstrov sveta v unifikovanom spoločenskom tanci Špeciálnych olympiád
    Špeciálne olympiády Slovensko majú prvých majstrov sveta v tancovaní. Športovec s intelektuálnym znevýhodnením (ďalej len IZ) Peter Išpold a unifikovaná partnerka Barbora Jančinová získali pre Slovensko zlatú medailu. Vo finále unifikovaných párov (športovec s IZ tancuje spolu s partnerkou bez IZ) tancovali argentínske tango na upravenú verziu pesničky od skupiny Queen.
    V známom divadle Orpheum v Grazi sa uskutočnila po prvý krát v histórii Special Olympics súťaž v tancovaní pre tanečníkov s intelektuálnym znevýhodnením. Tanečné súťaže boli organizované v štyroch kategóriách: sólo, páry, unifikované a skupinové páry. Finále svetovej tanečnej súťaže Špeciálnych olympiád bolo vypredané. Obecenstvo tvorili rodinný príslušníci, priatelia a fanúšikovia, ktorí komplet zaplnili 700 miest známeho divadla, aby podporili svojich tanečníkov v širokom spektre tancov ako: tradičný rakúsky folk, charleston, hip-hop, cha-cha či argentínske tango.
Slovensko reprezentovali: nitrančanka Gizela Billíková pod trénerskou taktovkou maminy Emílie Billíkovej zo športového klubu Arabeska a stupavčan Peter Išpold s unifikovanou partnerkou Barborou Jančinovou z tanečného klubu Dansovia. Unifikovaný pár trénovala sama Barbora Jančinová spolu s Petrom Modrovským. Gizka tancovala Cha-Cha v kategórii sólo kde obsadila nádherné 4.miesto. O jej nádherné tanečné šaty sa postaralo Balux Dance. Oblečenie Petra Išpolda a šaty Barbory Jančinovej navrhol a ušil Boris Hanečka na námet choreografie Petra Modrovského.
    Reprezentantom Slovenska srdečne GRATULUJEME. #SteSpecial
» FOTO