Od 27.2. do 3.3. 2023 sa konali Európske preteky Špeciálnych olympiád v alpskom lyžovaní v poľskom Zakopanom. Slovensko dostalo pozvánku na toto významné podujatie pre športovcov, ktorí boli nominovaní na zrušené Zimné svetové hry Špeciálnych olympiád, ktoré sa mali konať v Kazani 2021. Za Slovensko sa v štartovom poli objavila Michaela Oravcová, Petra Vráblová, Michal Štubňa a Denis Knapčok. Trénermi boli Dana Oravcová a Mikuláš Štubňa. V Zakopanom im Special Olympics Poland spravili neuveriteľný program. Okrem súťaží ich zobrali aj do športového múzea a postarali sa o všetko potrebné, aby sa naši športovci cítili ako v bavlnke😊.
Pre Slovensko získali naši športovci niekoľko cenných kovov. O najcennejší sa postaral Michal Štubňa, ktorý vyhral Super G. a v obrovskom slalome sa umiestnil na 7.mieste. Denis Knapčok si odniesol zo Zakopaného striebro z obrovského slalomu a bronz zo Super G. Miška Oravcová si odniesla z oboch disciplín bronzovú medailu. Peťa Vráblová získala z obrovského slalomu tiež bronz.
    fotografií vidno ako si naši športovci a tréneri užili každú minútu na tomto podujatí. Ďakujeme a gratulujeme celému tímu.
#smespecial » VÝSLEDKOVÁ LISTINA (PDF)