Ďalšie zlato Slovákov v Maďarsku!

    Na turnaji miest Mini4EU v Székesféhervári dominovalo slovenské mesto aj v kategórii mentálne hendikepovaných hráčov. So zlatom cestujú domov Košice! O radosti z triumfu sme hovorili s vedúcim tímu Róbertom Lubym.

Suverén zo Slovenska

    Na veľkom šampionáte európskych miest reprezentovali slovenské farby Košičania. Všetci hráči navštevujú Spojenú školu na Alejovej ulici.prvý deň, v ktorom slovenský celok vybojoval tri víťazstvá, napĺňal priaznivcov nášho tímu nádejou, že Košice môžu ísť vysoko. V utorok ráno vyhrali i štvrtýkrát v rade a zarobili si tak na veľký úspech. Súperom našich bol celok Hadera a celkový rezultát 14:3 pre metropolu východu. Chlieb sa lámal v piatom zápase proti Arany Iskola 2. Súper mal totiž na konte jedinú prehru a ak by nás bol zdolal, naši by bojovali „len“ o druhé alebo tretie miesto. Vyhrali však 5:2. Posledný duel na šampionáte s Duga Novi Travnik vyhrali východniari rovnakým skóre 5:2, a potom už nič nebránilo prepuknutiu slovenskej radosti.

    Z 0:3 na 4:3

O dojmy a informácie z priebehu turnaja sa s nami podeli vedúci tímu Košíc Róbert Luby. „Organizácia šampionátu bola veľmi dobrá. Rovnako veľmi dobrá bola i úroveň turnaja. Hralo sedem mužstiev, 2 x 15 minút systémom každý s každým. Šesť zápasov, takže chlapci sa „vyhrali“,“ opísal pravidlá a podmienky. „Konkurencia bola silná; prišli futbalisti z Izraela, Bosny a Hercegoviny a Maďarska. Bolo to ťažké, no chlapci si to vychutnali. V jednom zo zápasov sme vyhrali 4:3, keď sme prehrávali už 0:3. V predposlednom zápase mala Székesféhervári Iskola jednu prehru, takže ak by s nami vyhrali, boli by sme skončili možno druhí alebo tretí,“ skonštatoval Róbert Luby. „Najťažší bol preto tento zápas. Dnes dopoludnia predposledný zápas rozhodol o tom, že sme majstrami turnaja.“ Opýtali sme sa, či realizačný tím pripravil pre úspešných hráčov i oslavu alebo špeciálne posedenie. „Určite! Chlapcov sme dnes pozvali na Kofolu a Pepsi kolu. S turnajom boli veľmi spokojní a rovnako veľmi spokojní sme aj my, tréneri,“ uzavrel Róbert Luby.