Dňa 5. februára 2021 predstavil miestny organizačný výbor pre Svetové zimné hry Špeciálnych olympiád v Kazani 2022 logo celosvetového podujatia počas slávnostného ceremoniálu v Kazaňskom Kremli, ktorý je na zozname svetového dedičstva UNESCO.
    Logo nesie bohatú symboliku a bolo vytvorené v rámci súťaže pre návrhárov z celého Ruska. Vizuálna identita je založená na koncepcii víťaza Artemiya Lebedeva: Zilant – mýtické dračie stvorenie a symbol mesta Kazaň – objíma štylizovaný tulipán pôvodom z regiónu Tatarstan a slúži ako predstava rieky Volgy. Vyobrazenie objímania loga Zilantom je znakom priateľstva, pohostinnosti a radosti.
V strede loga letí päť figúrok v kruhu, ktoré predstavujú Svetové hnutie špeciálnych olympiád. Okolo lietajúcich postáv je rieka Volga, najväčšia rieka v Európe, na brehoch ktorej stojí Kazaň. Mýtický drak Zilant obklopuje logo, pretože chráni a víta všetkých účastníkov a hostí hier.
    Svetové zimné hry Špeciálnych olympiád Kazaň 2022, navštívi viac ako 2 000 športovcov z viac ako 100 krajín sveta. Kazaň je považovaná za neoficiálne hlavné mesto športu v Rusku.
Športovci špeciálnych olympiád budú mať na Svetových zimných hrách v Kazani 2022 príležitosť súťažiť v siedmich športoch: alpské lyžovanie, snowboarding, florbal, beh na lyžiach, krasokorčuľovanie, rýchlokorčuľovanie a snežnice. 32 slovenských športovcov s intelektuálnym znevýhodnením sa predstaví v 5 športoch.