Košice zažili Majstrovstvá Slovenska Špeciálnych olympiád v atletike!

    26. júna 2019 Košice – Ešte pred začiatkom letných prázdnin si 115 športovcov s intelektuálnym znevýhodnením z celého Slovenska užilo 23. ročník Majstrovstiev Slovenska Špeciálnych olympiád v atletike. Intenzívne sa pripravovali na to, aby v bežeckých aj technických disciplínach predviedli čo najlepšie výkony.
    Na športovcov Špeciálnych olympiád čakali v rámci 23. ročníka Majstrovstiev Slovenska v atletike kratšie, dlhšie behy i bežecké štafety, hod kriketovou loptičkou, chôdza, skok do diaľky, skok do výšky či vrh guľou a súťažili v 5 vekových kategóriách a niekoľkých divíziách. ,,Veľmi sa teším, že nám narástol počet športovcov v najnižšej vekovej kategórii. A celkovo môžeme povedať, že osobné rekordy našich športovcov sa zlepšili, vidieť teda, že pravidelný tréning prináša ovocie a úsilie trénerov a rodičov padá na úrodnú pôdu. Na týchto majstrovstvách sme prikročili k jednej zmene, v súlade so svetovým trendom, že naši športovci museli na športoviskách preukázať viac samostatnosti hlavne v spolupráci s rozhodcami,“ povedala Eva Gažová, národná riaditeľka Špeciálnych olympiád Slovensko.
Na majstrovstvách súťažilo 115 športovcov s intelektuálnym znevýhodnením z 28 klubov a 7 individuálnych športovcov. ,,Najlepší výkon majtrovstiev podal 19-ročný Bartolomej Horváth zo Spojenej školy na Alejovej ulici v Košiciach. V skoku do diaľky skočil vynikajúcich 554 cm,” zhodnotila Jana Gantnerová, športová riaditeľka Špeciálnych olympiád Slovensko. Najmladším účastníkom bol Štefan Mihálik (9) z Kapušian, ktorý súťažil v behu na 25 m a v hode kriketovou loptičkou.. » TLAČOVÁ SPRÁVA
    Výsledky:
» VÝKONNOSTNÁ KATEGÓRIA 1 » VÝKONNOSTNÁ KATEGÓRIA 3 » ŠTAFETY