Deň Mladých športovcov podporili aj olympionici Martina Kohlová a Matej Beňuš

    13. jún 2018 Bratislava – Viac ako 40 detí s mentálnym postihnutím vo veku do 12 rokov si užilo predpoludnie plné radosti z pohybu v rámci Metlife Dňa Mladých športovcov Špeciálnych olympiád. Projekt ponúka unikátny systém metodiky cvičení, ktorým sa dá odhaliť, aký šport deťom s mentálnym postihnutím vyhovuje. Vďaka tomu sa môžu následne stať súčasťou rodiny Špeciálnych olympiád a zapájať sa do národných, ale aj medzinárodných súťaží.

V Bratislave si v rámci Meltlife Dňa Mladých športovcov Špeciálnych olympiád zašportovalo viac ako 40 detí s mentálnym postihnutím do 12 rokov z celého Slovenska. Cieľom podujatia je ukázať komunite, že aj oni si vedia nájsť cestu k športu a môžu v ňom dosahovať úspechy a víťazstvá. Špeciálne olympiády majú práve preto vyvinutý jedinečný systém metodiky cvičení, ktorého výsledkom je ukázať mladému športovcovi s mentálnym postihnutím, aký šport je pre neho najvhodnejší. Vo vybranom športe môžu mladí športovci potom súťažiť na súťažiach Špeciálnych olympiád nielen doma, ale aj v zahraničí. „V Špeciálnych olympiádach vieme, že šport je emócia, ktorá nás spája. Na ihrisku sme si všetci rovní a šport je tá najkrajšia a najľahšia cesta inklúzie. Preto sa snažíme pohyb a radosť z pohybu približovať deťom už odmalička a na to nám slúži projekt Mladí športovci, ktorý realizujeme aj s pomocou spoločnosti Metlife a Slovenského futbalového zväzu,“ hovorí Národná riaditeľka Špeciálnych olympiád Eva Gažová.
    Podujatie svojou účasťou prišli podporiť aj ambasádori Špeciálnych olympiád Slovensko. ,,Tieto deti sú pre mňa srdcovka! Mám pocit, že úspechy prežívajú oveľa intenzívnejšie ako ich zdraví rovesníci. Dúfam, že dnes si mnohí z nich našli svoj nový obľúbený šport, ktorému by sa mohli venovať,” zhodnotila kajakárka Martina Kohlová, ktorá sa popri starotlivosti o dcérku Lili pomaly vracia do súťažného kolotoča. ,,Som veľmi rád, že sa naša organizácia venuje aj takouto formou, akou je Deň Mladých športovcov, deťom s mentálnym postihnutím. Je to radosť vidieť, ako sa zo športovania tešia,” povedal strieborný medailista z Ria Matej Beňuš, ktorý medzi deti zavítal s manželkou Ivanou a mladším synom Tobiášom.
Okrem spoločnosti Metllife, podujatie Mladí športovci ako i Európsky futbalový týždeň SOEE podporujú partneri Špeciálnych olympiád Slovensko a agentúra Istropolita Ogilvy www.istropolitana.sk, ktorá poskytla športovcov Špeciálnych olympiád tričká. Ďakujeme.