13.-18.5.2022 sa naši reprezentanti zúčastnili na Národných hrách na Malte. Tá privítala športovcov z 23 krajín sveta. Boli to prvé medzinárodné preteky po dvoch rokoch, keďže sa kvôli pandémii žiadne nekonali. Špeciálne olympiády Malta ich pripravili vo veľkom štýle. Dali si záležať na veľkolepom otváracom aj záverečnom ceremoniáli, ktoré boli na námestí hlavného mesta Valletty. Športoviská boli super pripravené a nie len našim športovcom priniesli tieto hry veľa nových zážitkov.
    Slovenská výprava súťažila v troch športoch. V plávaní nás reprezentovali: Vanda Kračunová, Lenka Láslofiová, Michal Hajducsek a Miloš Krupáš pod vedením trénerského dua Erika Bočeková a Martin Kračun. Na stolnom tenise nás reprezentovali: Veronika Máčková, Kristína Piačková a Šimon Jakuš. Trénersky ich viedli Miriam Duchoňová a Dalibor Jakuš. Na atletike nás reprezentovali: Veronika Ruštinová a Michal Štubňa. Trénermi na atletike boli Magdaléna Koniarová a Mikuláš Štubňa.
Týchto našich 9 športovcov prinieslo domov až 16 medailí (5-6-5). Okrem toho sa Vanda Kračunová, Lenka Láslofiová a Michal Hajducsek zúčastnili aj na exhibičnom vodnopólovom zápase, kde prvý gól zápasu strelila práve Lenka. Odmenou im bola účastnícka stužka.
    Gratulujeme všetkým športovcom a trénerom k super výkonom 😊.
Fotky z podujatia nájdete v galérii.
    Videá našich reprezentantov a rozhovorov s nimi si môžete pozrieť nižšie: