18.-25.6.2022 sa v Berlíne konali Národné hry, ktoré boli takými „predhrami“ pred budúcoročnými Svetovými hrami Špeciálnych olympiád 2023. Slovenskí reprezentanti si boli odskúšať trať v triatlone. Na hrách v Berlíne sa zúčastnilo 13 krajín sveta a predviedli krásne športové výkony. Naša delegácia si bola pozrieť všetky športoviská, na ktorých budú športovci budúci rok pretekať na Svetových hrách.
Organizátori Národných hier Berlín 2022 ponúkli športovcom krásny otvárací aj záverečný ceremoniál. Pripravili im párty pre športovcov, ale aj festival v meste či prehliadku mesta Berlín.
    Naši športovci reprezentovali Slovensko v:
    Individuálnom Sprint Triatlone: Peter Išpold Unifikovanej súťaži: Plávanie – UP Dalibor Riška, cyklistika – Michal Štubňa a beh – Denis Knapčok.
Peter vo svojej kategórii zvíťazil a štafeta sa umiestnila na druhom mieste.?
    Chalani pod vedením trénerov Michal Varga, Dalibor Riška a Ján Knapčok predviedli neuveriteľne bojovné výkony za ktoré im patrí naša gratulácia a obdiv.
Okrem športového podujatia sa v Berlíne konal aj Youth Summit, kde Slovensko reprezentovala Michaela Oravcová, ktorá spolu s Lindou Gažovou a Kristínou Tischer zládla celý náročný program na jednotku. Dievčatá sa naučili veľa nového a nabrali nové skúsenosti.
Výsledky z Národných hier v Berlíne 2022 si môžete pozrieť: tu