Špeciálne olympiády Slovensko majú za sebou majstrovstvá v modernej gymnastike

    10. septembra 2018 Nitra – Športovkyne s mentálnym postihnutím si zmerali sily počas 6. ročníka Majstrovstiev Slovenska Špeciálnych olympiád v modernej gymnastike, súťaž mala vďaka účasti gymnastiek z Talianska, USA a Veľkej Británie medzinárodný charakter. Majstrovstvá zorganizovali Špeciálne olympiády Slovensko v spolupráci s občianskym združením Arabeska a s podporou mesta Nitra a Nitrianskeho samosprávneho kraja. Podujatie podporila Nadácia Allianz.
» VÝSLEDKY Špeciálne olympiády Slovensko majú zo sebou ďalšiu vydarenú súťaž, majstrovstvá Slovenska v modernej gymnastike si športovkyne s mentálnym postihnutím užívali naplno. ,,Súťažili vo viacerých vekových kategóriách a čo sa týka disciplín, mali sme cvičenia so švihadlom, obručou, kuželami, stuhou, ale aj viacboj. Dievčatá sa na svoje vystúpenia dôsledne pripravovali, čo sa prejavilo na ich výborných výkonoch,“ zhodnotila Eva Gažová, národná riaditeľka Špeciálnych olympiád Slovensko.
Medzi súťažiacimi vynikli Gizela Billíková (35) a Dominika Radojevská (21), ktoré budú Slovensko reprezentovať aj na Svetovej letnej špeciálnej olympiáde v Abu Dhabí. Gizela bodovala v cvičeniach so stuhou a kuželami a vo viacboji, Dominika sa v rámci svojej úrovne tešila z víťazstva v cvičeniach so stuhou, obručou, švihadlom a takisto vo viacboji. Vo vystúpeniach unifikovaných dvojíc, športovkýň s a bez mentálneho postihnutia, sa darilo Paulíne Rieglovej (10) a Marine Dkhoka (10), ktoré sa predstavili v cvičeniach so švihadlom a s loptou. Všetky spomínané gymnastky sú z občianskeho združenia Arabeska v Nitre. ,,Som očarená atmosférou podujatia a pripravenosťou slovenských gymnastiek Špeciálnych olympiád. Je to pre mňa nesmierne inšpirujúca skúsenosť, ktorú sa pokúsim pretaviť do našich národných majstrovstiev v Nórsku. Ďakujem za pozvanie na túto fantastickú súťaž,“ zhodnotila Brenda Garbin, medzinárodná rozhodkyňa Special Olympics z Nórska.