Majstrovstvá Slovenska v tenise dopadli výborne, pochvaľujú si organizátori!

    29. augusta 2019 Bratislava – Špeciálne olympiády Slovensko pripravili v Národnom tenisovom centre v spolupráci s tenisovou školou TennisFun pre športovcov s intelektuálnym znevýhodnením v závere prázdnin príjemné prekvapenie v podobe tenisového tábora. Ten vyvrcholil 2. ročníkom Majstrovstiev Slovenska Špeciálnych olympiád v tenise.
    Národné tenisové centrum v Bratislave má za sebou ďalšiu zaujímavú premiéru, v jeho priestoroch zorganizovali Špeciálne olympiády Slovensko tenisový tabor pre športovcov s intelektuálnym znevýhodnením. ,,Našim sa v tenise darilo na Svetových letných hrách v Abú Zabí, kde sa tešili zo zlatej aj strieborných medailí, preto sme sa rozhodli vo väčšej miere podporiť práve rozvoj tohto športu,” uviedla Jana Gantnerová, športová riaditeľka Špeciálnych olympiád Slovensko. Tábor ukončili 2. Majstrovstvá Slovenska Špeciálnych olympiád v tenise. ,,Sme veľmi radi a povďační, že nám pri tomto podujatí pomohla tenisová škola TennisFun,” doplnila Eva Gažová, národná riaditeľka Špeciálnych olympiád Slovensko. Majstrovstiev sa zúčastnilo 22 športovcov. V dvojhre dosiahli najlepšie výsledy Milan Pumpa (46) zo zariadenia Sessile v Bardejove a Barbora Matejčíková (32) z Centra sociálnych služieb Turiec. V disciplíne individuálnych zručností sa najviac darilo Matejovi Považanovi (12) z Prievidze a Ele Grebečiovej (14) z Bratislavy.
Špeciálne olympiády Slovensko však už budúci týždeň čaká najväčšie podujatie sezóny, pod ich taktovkou sa prvýkrát na Slovensku budú 6. – 7. septembra 2019 konať Majstrovstvá Európy Špeciálnych olympiád v rytmickej gymnastike. V Nitre budú súťažiť gymnastky s intelektuálnym znevýhodnením z 11 krajín. » TLAČOVÁ SPRÁVA
    Výsledky:
» VÝSLEDKY TENIS » VÝSLEDKY CHLAPCI Z-TECKA » VÝSLEDKY INDIVIDUÁLNE ZRUČNOSTI