Špeciálne olympiády Slovensko dávajú športovcom s intelektuálnym znevýhodnením šancu ukázať, čo v nich je, prekonať samých seba a prežiť radosť z účasti na pretekoch a z víťazstva. Celoročným cyklom tréningov a súťaží doma aj vo svete v rôznych športoch vytvárajú pre deti aj dospelých s intelektuálnym znevýhodnením nové príležitosti na rozvíjanie ich fyzických a duševných schopností.
    Zástupcovia spoločnosti SodaStream Slovensko sa rozhodli podporiť pitný režim zanietených športovcov prístrojmi a fľašami z limitovanej slovenskej edície. Tie budú naši reprezentanti používať už v športovej príprave na Špeciálne olympiády, ktorá je v plnom prúde. Fľaše SodaStream s čičmianskym vzorom sa stanú aj exkluzívnym doplnkom výpravy na Svetové zimné hry Špeciálnych olympiád, ktoré sa budú konať v januári 2022 v ruskej Kazani.
Zaujímavosťou je, že tak ako SodaStream tak aj Špeciálne olympiády Slovensko používajú čičmiansky motív ako slovenský exkluzívny vzor jedinečnosti našej krajiny. Čičmianske vzory budú mať športovci s intelektuálnym znevýhodnením na svojom oblečení na Otváracom aj Záverečnom ceremoniály, na stupni víťazov, ako aj na súťažnom, resp. pretekárskom oblečení.
    „Naše fľaše zo špeciálnej národnej edície svojou originalitou vynikajú medzi ostatnými národnými fľašami SodaStream. Preto sme nimi chceli podporiť výnimočných, snaživých ľudí, ktorých sme našli v našich športovcoch, ktorí nás budú reprezentovať na Špeciálnych olympiádach,“ prezradila Mária Smejová zo spoločnosti SodaStream Slovensko. „Mňa osobne mrzí, že o týchto talentovaných a úspešných ľuďoch takmer nepočuť. Tvrdo trénujú, tešia sa z každého úspechu a každá prehra ich ešte viac poháňa k prekonaniu samých seba. Intelektuálne znevýhodnení športovci majú rovnakú chuť víťaziť a sú rovnako hrdí na možnosť reprezentovať Slovensko, ako každý iný športový reprezentant,“ dodala Mária Smejová.

Radosť na oboch stranách. Mária Smejová s Andrejom Petríkom.
    „Inklúzia je u nás ešte stále v plienkach, pritom spôsobov, ako žiť s rôznorodosťou je nekonečné množstvo. Spojením týchto dvoch špeciálnych projektov sme chceli vyjadriť podporu našim intelektuálne znevýhodneným reprezentantom na Špeciálnych olympiádach a zároveň aj upriamiť pozornosť na túto skupinu ľudí, ktorí robia dobré meno Slovensku,“ ozrejmuje vznik projektu Michaela Hanáková z PR agentúry 10/10 Communications.
Národná riaditeľka Špeciálnych olympiád Slovensko Eva Gažová netají nadšenie zo spolupráce. „Ďakujeme SodaStreamu za starostlivosť o pitný režim športovcov s intelektuálnym znevýhodnením. Tak ako ÚĽUV, ktorý daroval výprave čiapky, šále a rukavice s čičmianskym vzorom, tak je spojitosť so značkou SodaStream viac ako vítaná a vážená, pretože jej zmýšľanie o prezentácii krajiny a našich slovenských hodnôt je rovnaké. Táto podpora slovenských reprezentantov s intelektuálnym znevýhodnením dodáva spolupráci hodnotu porozumenia a inklúzie,“ povedala pri príležitosti odovzdávania fliaš intelektuálne znevýhodneným športovcom národná riaditeľka Špeciálnych olympiád Slovensko Eva Gažová. A odkaz športovcov pre SodaStream? Znel jasne: STE SPECIAL! #smespecial
#smespecial #stespecial #Specialolympicsslovakia