6. jún 2017 Bratislava – Prezident Andrej Kiska prijal oficiálnu výpravu Special Olympics Slovakia, ktorá úspešne reprezentovala našu krajinu na 11. Svetovej zimnej špeciálnej olympiáde v Rakúsku. Športovcom s mentálnym postihnutím sa na tomto vrcholovom podujatí podarilo získať spolu 20 medailí.
    V rakúskom Grazi a Schladmingu organizovali 11. Svetovú zimnú špeciálnu olympiádu koncom marca a pre náš 24-členný tím, ktorý tvorilo 16 športovcov s mentálnym postihnutím, bola úspešná. Naši reprezentanti získali až 20 cenných kovov – 8 zlatých, 5 strieborných a 7 bronzových medailí. ,,Chcem sa vám poďakovať za vzornú reprezentáciu našej krajiny, Slovensku ste urobili úžasnú reklamu. Vaše úspechy sú výsledkom odhodlania a prekonávania hendikepov, ktoré vám žiaľ život priniesol. O to viac ste pre nás všetkých vzorom a motiváciou,“ povedal prezident Andrej Kiska.
Stretnutie s hlavou štátu športovci prežívali naplno. „Naši športovci si uvedomujú, že ide o výnimočnú udalosť. Nielen oni, ale aj všetci ich blízki a tréneri. Hlavne pre rodičov, vychovávateľov a trénerov je to vysoké ocenenie, že ich dieťa – športovca – prijala hlava štátu,“ zhodnotila Eva Lysičanová, prezidentka Special Olympics Slovakia. Prezidenta Andreja Kisku zároveň všetci športovci pozvali na X. Národné hry špeciálnych olympiád, ktoré budú 21. – 23. júna v olympijskom tréningovom centre x-bionic v Šamoríne. ,,Prípravy na hry už dávno bežia naplno, prvýkrát budú v takýchto profesionálnych podmienkach. Veľmi sa na toto podujatie tešíme,“ dodala Eva Lysičanová. Záštitu nad Špeciálnou olympiádou prebrala Danka Barteková, bronzová olympijská medailistka a členka Medzinárodného olympijského výboru. Súťažiť sa bude v 7 športoch a hry budú mať medzinárodný rozmer, organizátori očakávajú aj športovcov z Česka, Rakúska a Maďarska.