5.ročník MATP CAMP & CHALLENGE DAY 2023 a Vzdelávací seminár trénerov MATP

Projekt MATP/MATCODE je financovaný Európskou úniou z programu Erasmus+ a Špeciálnymi olympiádami Slovensko z príspevku podpory MSVVŠ SR.
    5. ročník MATP sústredenia a Challenge Day spolu so Seminárom pre trénerov sa uskutočnil v Salamandra Resort a Hotel od 12. do 14.9. 2023. 35 účastníkov tréningového pobytu, z toho 9 športovcov s viacnásobným zdravotným znevýhodnením, absolvovali 4 tréningové jednotky na suchu i vo vode. 10 trénerov a 9 dobrovoľníkov spolu so 4 lektormi teoreticky aj prakticky vyedukovali 4 nových trénerov MATP. Gratulujeme. Tréneri budú svoje naučené zručnosti Trénera MATP odovzdávať športovcom ďalej vo svojich školách, kluboch a komunitách.

    Novinkou sústredenia bol „AIR FOOTBALL“ a art terapia za vedenia certifikovanej arteterapeutky. Športovci tak zažili radosť aj zo spoločnej maľovanej tvorby. 5 športovcov Leo, Alex, Viktor, Michal a Marcel si odniesli Certifikát s poďakovaním za ich pravidelnú účasť na tréningoch a účasť na všetkých 5. ročníkoch tréningových sústredení. Do programu MATP sa aktívne zapojili aj 4 noví športovci Marcela, Kristína, Paťko a Andrej.
Záverečný Challenge DAY bol dôkazom toho ako pravidelný tréning a súťaživá atmosféra dopomáha športovcom vydať zo seba to najlepšie. Športovci za svoje výkony na suchu aj v bazéne získali zlaté medaile a vecné ceny Špeciálnych olympiád Slovensko.
    Program MATP je športový program rozvíjajúci 6 vybraných motorických zručností u športovcov s viacnásobným zdravotným znevýhodnením. Je jedinečnou príležitosťou predviesť svoj najlepší osobný výkon a je dôkazom toho, že šport je pre všetkých. Špeciálne olympiády Slovensko sú od roku 2019 držiteľom licencie a vďaka tímu hlavných trénerov, rodičovských iniciátorov a dobrovoľníkov sa tento program rozvíja vo viacerých mestách Slovenska.
» FOTKY