16. augusta 2020 Santovka – Športovci s intelektuálnym znevýhodnením si užili deň na 4. majstrovstvách Slovenska v jazdectve. Rodinný ranč G4 v Santovke privítal 16 jazdcov s intelektuálnym znevýhodnením.
Špeciálne olympiády Slovensko pripravili už v poradí 4.ročník Majstrovstiev Slovenska Špeciálnych olympiád v jazdectve. Špeciálnych súťaží v jazdectve na G4 Ranchi v Santovke sa zúčastnilo 16 súťažiacich. Medzi športovcami nechýbal ani medailista zo Svetových hier Špeciálnych olympiád v Abú Dhabi 2019 Filip Graňo, ktorý v Santovke opäť dominoval, čím si potvrdil titul najlepšieho jazdca. Zo žien pútala najväčšiu pozornosť jazdkyňa Barbora Féglová, ktorá bola nováčikom na pretekoch. Z najmladších súťažiacich prekvapili športovci Hanka Gašparová, Alex Polomský a Matej Považan. ,,Úspešne máme za sebou ďalší ročník majstrovstiev Slovenska. Trať bola technicky náročnejšia ako po minulé roky a pretekári podali excelentné výkony. Veľmi ma teší, že divácka návštevnosť podujatia stúpa a náročnosť a atraktivita disciplín sa teší veľkej obľube.” zhodnotil František Graňo, riaditeľ pretekov. ,,Ďakujeme za fantastické preteky a atmosféru. Veľmi sme spokojní s našimi výsledkami. Tie nás posúvajú vpred,” zhodnotili aj víťazi. „Vzhľadom na znevýhodnenie jazdí Baška na koňoch už dlhšiu dobu, ale na Majstrovstvách Slovenska je prvýkrát. Ďakujem Špeciálnym olympiádam, pretože počet dievčat v jazdectve stúpa a tak môžu bojovať o medaile, čo je pre športovcov vždy výzva,“ povedala matka športovkyne s intelektuálnym znevýhodnením Darina Féglová.
    Jazdci súťažili v disciplínach Trial, Osmička/ Strake Race, Slalom a Barrel Race. Ceny a medaily odovzdávali športovcom Špeciálnych olympiád ambasádori inklúzie Peter Išpold a Vanda Kračunová.
» FOTO