17. septembra 2020 Košice – Športovci Špeciálnych olympiád urobili nádherné gesto voči svojim súperom, ktorí sa kvôli situácii COVID-19 nemohli zúčastniť súťaže. Dohodli sa, že tohtoročné Majstrovstvá Slovenska Špeciálnych olympiád v atletike sa premenujú na Atletické preteky Špeciálnych olympiád, aby zostali spravodliví a v menšej konkurencii nesúťažili pod hlavičkou Majstrovstiev Slovenska.
Štvrtkový deň 17.9. 2020 si športovci s intelektuálnym znevýhodnením užili na 100%. Aj vzhľadom na pandemickú situáciu súťažilo spolu až 66 športovcov v 14-tich disciplínach: 25m beh, 50m beh, 100m beh, 200m beh, 400m beh, 800m beh, 1500m beh, 400m a 800m chôdza, skok do diaľky z miesta, skok do diaľky, vrch guľou, hod kriketovou loptičkou. Štafetové behy 4x100m prekonali rekord v účasti. 3 mužské štafety a až 5 štafiet mix.
    Odmenou za úspechy športovcov bola medailová ceremónia, na ktorej medaile súťažiacim odovzdávali zamestnankyne Špeciálnych olympiád a veľmi úspešné bývalé športovkyne Dominika Nestarcová a Martina Kohlová – Gogoľová, ktorá je od 1.9. 2020 novou športovou riaditeľkou Špeciálnych olympiád Slovensko.
Na Atletickom štadióne Technickej Univerzity Košice (TUKE) rozhodovali a na pravidlá dohliadali rozhodcovia z Východoslovenského atletického zväzu. TUKE ďakujeme za bezplatný prenájom štadióna. Atmosféru úspechov dotvárali a pomocnú ruku pri organizácii podali opäť študenti Súkromného gymnázia FUTURUM. Táto škola učí a vytvára tradíciu dobrovoľníctva medzi žiakmi, z ktorého profitujú ľudsky aj emočne obe strany. » VÝSLEDKY
    #smespecial Atletická súťaž Špeciálnych olympiád Slovensko #specialfoto @guzak@azet.sk