22. mája 2023, Šamorín – Vyše 30 športovcov s intelektuálnym znevýhodnením z 11 krajín vrátane Slovenska sa zapojilo do Otvorených Majstrovstiev Európy Špeciálnych olympiád v triatlone. Boli súčasťou SPRINT Triatlonu Challenge Family v x-bionic sphere v Šamoríne a víťazmi sa v jednotlivých kategóriách stali reprezentanti z Izraela, Fínska, Holandska a Monaka.
    V rámci SPRINT Triatlonu, ktorý tvorilo 750 m plávanie, 20 km cyklistika a 5 km beh, súťažili desiatky športovcov rôznych vekových kategórií a súčasťou podujatia boli Otvorené Majstrovstvá Európy Špeciálnych olympiád v triatlone. Vyše 30 športovci s intelektuálnym znevýhodnením sa medzi ,,zdravými“ triatlonistami nestratili. ,,Vďaka spolupráci s x-bionic sphere a Challenge Family sme zorganizovali Otvorené Majstrovstvá Európy Špeciálnych olympiád v triatlone. Už vlani sme mali veľkú radosť z toho, že naši športovci zvládli tieto náročné preteky, tento rok sme mali ešte bohatšiu účasť zo zahraničia. Pricestovali k nám reprezentanti z USA, Guatemaly či Porto Rica. Sme radi, že súťaž sa nám darí rozvíjať a že môžeme súťažiť v takýchto inkluzívnych podmienkach,“ zhodnotila Martina Gogolová, Športová riaditeľka Špeciálnych olympiád Slovensko a riaditeľka súťaže.
Medzi ženami najlepšie SPRINT Triatlon zvládla Gaia Della Gusta z Monaka s časom 1:24:21 h., v kategórii E muži to bol Wessel Everloo z Holandska s časom 1:20:50 h., v kategórii D bol prvý Jaakko Mikkonen z Fínska s časom 1:24:58 h. Kategóriu C jednoznačne ovládol Ron Beck z Izraela, s časom 1:11:46 h. – s týmto časom bol na majstrovstvách zároveň najúspešnejším športovcom s intelektuálnym znevýhodnením, čo sa mu podarilo aj vlani. Slovenským športovcom s intelektuálnym znevýhodnením Petrovi Išpoldovi a Denisovi Knapčokovi sa tento rok nepodarilo zabodovať.
    Pozrite si nádherné video plné emócií a taktiež krásne fotky.
» VÝSLEDKY